fbpx

Kui hinge lugu pole võimalik tagasi hoida

Marilii Toots Blogi

Kas sinagi, armas lugeja, oled tundnud kuidas sinu kogemus ja lugu on nii võimas ja eriline, et selle jagamise tagasi hoidmine on justkui võimatu?  Nii juhtus ka Mariliiga. Tema raamatu “Kukkudes armastusse” ilmumislugu inspireerib täna kindlasti paljusid, kelle hingesobis kripeldab sarnane tunne – soov jagada.

Raamat „Kukkudes armastusse“ on ühe Hinge lugu, mis sai kirja, kuna seda polnud enam võimalik tagasi hoida. Enne ilmutasid end autori sulest mõned luuletused, siis laulud ja siis umbes kolme nädalaga sai raamatu põhiosa kirja. Edasi algas nii autori enda kui ka raamatu küpsemise teekond. Selle aja jooksul andsid oma eessõna üheksa autori jaoks tähenduslikku sõpra. Sellele järgnes autori järelsõna, veel mõned korrektuurid, eelarve koostamine raamatu väljaandmiseks ning otsus koguda Hooandjas selles toetus.
Hooandja video põhiosa on sõprade abil filmitud ja kokku pandud Saaremaal autori jaoks erilises paigas 2018 aasta sügisel. Õigepea sai projekt Hooandjasse üles ning tuli ka esimene toetussumma. Kaks kuud, kui raamatu väljaandmiseks rahakogumine kestis, oli täis intensiivset avardumist ja suhtlemist. Väga liigutav oli näha, kui paljudele autori siiras hingetee ja raamatu ilmumine tegelikult korda läheb. Autori sisemine energiatase oli pikalt laes, ta oli nimelt veel ka armunud ning suunas nüüd oma armastuse muuhulgas raamatu ilmumisse. Hooandja summa tuli viimasel hetkel kokku ning järgnes toimetamise, kujundamises ja küljendamise aeg. Raamat „Kukkudes armastusse“ ilmus 2019 aasta kevadel.

Raamat viib lugeja sügavale ja emotsionaalsele ühe Hinge sisemaailma rännakule. Raamatust leiab igaüks iseennast. Seal on peidus nii katumusi, vastaseise, pisaraid kuid ka taipamisi, jõudu, tundlikkust ning loomulikult armastust. Teos toob välja selle, kuidas lapsepõlves omandatud sügavad mõtte- ja käitumismustrid meie elu märkamatult juhivad. See jutustab läbi rännakute enesest teadlikumaks saamisest. Sellest, kuidas mõte ja tunne loovad tegelikkuse ning kuidas Universum vastab inimese enda loodud tunde- ja energiasagedusele. Teos viitab joogapraktikate, šamaanirännakute, muusika ja loomise toetavale jõule ning kirjeldab tundliku isiksusetüübi iseendale lähemale kasvamist. Kõik see toimub hirmudega silmitsi seistes, asendades need elu, enese armastuse ning usaldusega.


2019 aasta sügisel alustas autor sisemise tungi kutsel teise raamatu „Hoides tasakaalu“ kirjutamist. Selles jätkuvad Hinge rännakud, erinevad taipamised ning tegevused. Esimeses raamatus peamiselt erinevates olukordades kogetud emotsioone väljendanud tagasivaatavale kirjeldusele on nüüd lisandunud hetke kohalolu kogemuse tajumise ning seoste loomise osad.

Teise raamatu läbivaks teemaks on see, kuidas peategelaseks olev Naine on südames ära tundnud, et on koju jõudnud, kuid ometi pole tal veel võimalik jääda. Või on? See, kuhu käsiloleva teose peategelane oma Hinge rännakutes täpselt jõuab pole ka autorile endale veel teada. Kuid see, et põnev ja lõbus saab teekond olema, on kindel. Kogu raamat on hetkel pidevas loomises, mis plaanitavalt kulmineerub 2019 aasta lõpuosas. Nii et suheldes raamatu autoriga pole võimalik välistada, et just sina tood sellesse olulise pöörde! Uue raamatu ilmumist on oodata tuleval aastal.

Raamatu “Kukkudes armastusse” autori Marilii Toots’iga on võimalik kohtuda ning tema raamatut ka osta 16. novembril Tallinna Vaba Laval toimuval naiste suurseminaril “Südametee ja hingelood”.

Inspriratsiooni ja armastust! Kõik on võimalik!

Vaata ja loe lähemalt Mariliist ja tema raamatust “Kukkudes armastusse