fbpx

Puudri alla peidetud sinikad ja välja väänatud liigesed: lähisuhtevägivalda ei pea kannatama

Suurseminar Meedias

Ähvardused ennast ära tappa või lastele kallale minna, kui kaasa ei kuuletu. Puudri alla peidetud sinikad ja välja väänatud liigesed. Sada eurot kogu pere ülalpidamiseks kuus, mille iga sendi kohta nõutakse kviitungeid. Abikaasa kohuse täitmise nõuded.

Need on mõne naise argipäev. Statistika on nukker ja paljud naised kannatavad aastaid. Miks? „Lähisuhtevägivalla all kannatavad naised vaikivad sageli oma probleemist, kuna nad ei saa kindlad olla, kelle poolele ühiskond asub,“ kirjutatakse MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse kodulehel.

Esmane põhjus, miks naine vägivaldsest suhtest ei lahku on hirm. Hirm enda ja laste turvalisuse pärast, kui mees peaks nad üles leidma. Hirm kättemaksu ees. Hirm hukkamõistu ja hakkamasaamise ees. Naine, kellel pole oma pangaarvetki, rääkimata sõltumatust sissetulekust, ei usu oma suutlikkusse hakkama saada või abi leida. Just niisuguse abi pakkumiseks on asutatud ka mainitud Naiste Tugi- ja Teabekeskus. Tugikeskus tegutseb annetuste abil ning oma panuse annab ka naiste suurseminar „Südametee ja hingelood“. Tugikeskusele annetatakse kaks eurot iga pileti ostust ning annetus on seda suurem, mida rohkem on üritusel publikut.