fbpx

Kadri Sooberg-Aettik

Kadri Sooberg

Kadri Sooberg-Aettik

Vabatahtlik kogemusnõustaja

TEEMA SUURSEMINARIL: Kriisist kutsumuseni.

Olen Viljandimaa tüdruk, kellel oli lapsepõlves kaks suurt unistust: abielluda ja saada emaks. Mõlemad unistused on tänaseks täitunud, viimane lausa viiekordselt:) Minu kõrval on fantastiline abikaasa ja meie peres sirgub viis vahvat poega. Jah, ma olen väga õnnelik naine, kuid teel olles olen käsikäes õnnega kogenud ka raputavaid katsumusi. Kes meist ei oleks?

Konverentsil jagan oma isiklikku lugu, kuidas kogetud kriis viis mind kokku saatusekaaslastega, kellel olid sarnased läbielamised ja millest omakorda kasvas välja meie ühine kutsumus. Laste enneaegne sünd, võitlus nende elu ja tervise nimel viis mind kogemusnõustamiseni, millest on saanud minu tee ja omamoodi tänulikkuse väljendus. Olen MTÜ Enneaegsed Lapsed liige, MTÜ Kogemuse Jõud asutajaliige, koolitaja ja vabatahtlik kogemusnõustajana ITK vastsündinute intensiivravi osakonnas. 

Täna tean, et kõigel, mis on pannud mind elus naeratama või kannatama on olnud kirjeldamatu mõju minu kujunemisel inimese, naise, abikaasa ja emana. Olen veendunud kriiside kasulikkuses, sest need aitavad meil saada eneseteadlikumaks ning mõtestada seda, kuhu ja miks me teel oleme.

Foto: Marilin Leenurm